Zakłady bukmacherskie – kryptowaluty

Liczba osób, która typuje za pomocą kryptowalut, z dnia na dzień rośnie. Świat hazardu, w tym bukmacherów internetowych, nie pozostaje bierny. Zwiększa się liczba firm bukmacherskich, które umożliwiają szybkie wpłaty i wypłaty poprzez Bitcoin.  Mało tego, są bukmacherzy, którzy oferują obstawianie zakładów właśnie w tej najpopularniejszej kryptowalucie na świecie.

Zakłady bukmacherskie – kryptowaluty

W styczniu 2015 roku wysoko oceniane przez Sportsbookreview marki takie jak Bookmaker (ranking A+, najwyższy możliwy, potrzebna zmiana DNS), Justbet (A) i niżej klasyfikowany BetDSI (C-) uruchomiły możliwość wpłat Bitcoinów. Przy depozycie Bitmonety są konwertowane na pieniądze w walucie, w której posiadamy konto. Identyczna konwersja w drugą stronę odbywa się przy wypłacie.

Ogólnie Bitcoin jest oferowany u wielu buków ukierunkowanych na sporty amerykańskie (ligi NFL, MLB, NBA, NHL, NCAA). Ze względu na surowe w przeszłości przepisy odnośnie hazardu w Stanach Zjednoczonych, wielu graczy wybiera Bitcoin, jako formę depozytu. Zapewnia ona większą anonimowość.

Pozostałymi bukmacherami z czołówki rankingu SBR akceptującymi zasilenie poprzez BTC są: Betonline (ranking A+, zmiana DNS), Betcris (A+), 5Dimes (A+, zmiana DNS), Sportsbetting (A, zmiana DNS), Everygame (A, wcześniej Intertops, minimalna wpłata – równowartość 25$), Looselines (B, zmiana DNS).

Część z powyższych buków (Betonline, Sportsbetting, Looselines) zarejestrowała swe domeny z końcówką .ag (krajowa domena internetowa najwyższego poziomu przypisana dla stron internetowych z Antigui i Barbudy), aby móc oferować zakłady graczom z USA i Kanady. Justbet korzysta z domeny .cx przypisanej do… Wysp Bożego Narodzenia. Pozostałe firmy zazwyczaj korzystają z domeny .eu

Wracamy zza wielkiej wody. Polskojęzycznym bukiem akceptującym BTC (i nie tylko, patrz print screen poniżej) jest 22bet (klon 1xBet). Minimalna wpłata to równowartość jednego Euro.

Zakłady bukmacherskie kryptowaluty

Obstawianie Bitcoin

Przechodzimy do bukmacherów, w których nie tylko wpłacimy Bitcoiny, ale również będziemy nimi obstawiać.

Nitrogensports to bukmacher założony w 2013 roku, z rankingiem B+ w SBR. Największym plusem są wysokie kursy. Dostępna oferta na e-sporty.

Kolejnym bukiem, na który trzeba zwrócić uwagę to najwcześniej założony, bo w 2011 roku – Anonibet (nota C+, wymagana zmiana DNS). Krpytobukmachera wyróżnia ciekawa oferta na żywo na piłkę nożną, wysokie kursy, możliwość wybrania waluty dolar amerykański ($).

Ostatnim bukiem, którego polecamy, jest chyba najbardziej rozpoznawalny Cloudbet (2013, ocena B-, zmiana DNS), z promocją dla nowych graczy, wynoszącą 100% od depozytu, maksymalnie aż do 5 BTC! Bonus dopisywany jest stopniowo za zdobyte punkty lojalnościowe. Cloudbet daje możliwość posiadania salda zarówno, w krypto jak i walutach FIAT (dolar czy euro).

Początkowo mieliśmy jeszcze zając się Litecoinem, młodszym bratem Bitcoina, ale nie ma problemów z bezpośrednią wymianą pomiędzy tymi walutami na poszczególnych giełdach.

Już od jakiegoś czasu możemy doładować konto Neteller, wpłacając Bitcoiny. Prowizja przy takiej transakcji wynosi 2.5%. Lepiej pod tym względem wypada Skrill, który obarczony jest jednoprocentową opłatą prowizyjną.

Podsumowując: Bitcoin to możliwość przesłania środków w dowolne miejsce na świecie, bez żadnych pośredników. Liczba monet jest ograniczona, niemożliwy jest dodruk, jak to czynią banki centralne z klasycznymi walutami. Bitcoin zapewnia bardzo dużą anonimowość, lecz do końca nie jest anonimowy. Dużą przeszkodą dla graczy mogą być ciągłe wahania kursowe, choć akurat taka sytuacja działa w dwie strony.

Ciekawostką jest, że Bitcoinami przez jakiś czas (przed nagonką) mogliśmy płacić za bilety lotnicze w liniach LOT. Bitmonetami opłacimy natomiast naszą edukację i rozwój osobisty w szkole ASBiRO.

Komentarze

    Dodaj komentarz

Logowanie

Newsletter

8-go każdego miesiąca otrzymasz od nas mail zawierający najważniejsze informacje i ciekawostki z rynku bukmacherskiego, które miały miejsce w poprzednich trzydziestu dniach.

Dodatkowo prześlemy Ci aktualny adres 1xbet oraz otrzymasz zaproszenie do naszego zamkniętego czatu na Telegramie.

Ostatnie komentarze

    Shoutbox